Od jakého měsíce je možné trekovat v Karpatech?

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Od jakého měsíce je možné trekovat v Karpatech?

Re: Od jakého měsíce je možné trekovat v Karpatech?

Příspěvek od Brutvaňok » 07 bře 2019, 16:53

Byl jsem na Boržavě loni v období konec dubna začátek května a bylo vyloženě vedro, takže jsem se chladil v symbolických zbytcích sněhu, kterých bylo minimum. Letos budou Velikonoce v půlce dubna, takže lze předpokládat, že to bude už na trek OK. Nicméně každý rok je jiný, letos byla zima chladnější než ta minulá, takže je možné, že navrchu bude trochu sněhu. Vzal bych si ale každopádně hrubý spacák a teplé oblečení, pořádný stan. Boržava z Volovce do Mižhirji se přejde za dva dny, takže jedna maximálně dvě noci na horách ve stanu. Je to všechno o tom, jestli bude jasno anebo pršet..ale to asi znáš..

Od jakého měsíce je možné trekovat v Karpatech?

Příspěvek od Jakub C » 11 úno 2018, 12:49

Dobrý den,

chystáme se s kamarády podniknout výlet do Karpat. Rádi bychom chodili několik dnů po horách s výchozím bodem nejspíše ve Volovci, příp. v Koločavě.
Zvažujeme, že bychom vyrazili již na Velikonoce, čili na přelomu března/dubna. Mám ovšem obavu, že tou dobou bude ještě dosti sněhu. Co o tom soudíte? Je možné, že již touto dobou budou (alespoň některé) stezky schůdné, nebo spíše budou celé Karpaty beznadějně pod závějemi? Příp. od jakého měsíce si myslíte, že je možné treky podnikat?

Budu vděčný za jakékoli zkušenosti a rady!
Jakub

Nahoru