Výlet "karpatský semmerig" - jízdní řád, náročnost

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Výlet "karpatský semmerig" - jízdní řád, náročnost

Re: Výlet "Karpatský Semmerig" - jízdní řád, náročnost

Příspěvek od Petr » 10 úno 2016, 11:46

Dobrý den, aktuální informace o jízdním řádu získáte na nádraží nebo na webu Lvovské železnice (railway.lviv.ua).

Popsaná varianta pěšího pochodu je nenáročná. Často jí absolvuji s turisty, kteří se chtějí projít po Karpatech, ale fyzicky na tom nejsou dobře. Délka je okolo 14,5 km a trasa vede z větší části po silnici a klesá. Pochod lze v případě potřeby kdykoliv lehce vzdát a nasednout na autobus do Užhorodu. Po cestě se lze zastavit na vojenské hřbitově, užockém průsmyku, vyhlídkové plošině nad vesnicí Užok, u minerálních pramenů, v lázeňském komplexu Užocké koupele, v dřevěném kostelíku zapsaném na seznamu UNESCO. Prochází okolo množství kafé-obchodů, kde se jde občerstvit.

V té lokalitě lze ale podniknout více zajímavých, náročnějších pochodů, které vycházejí z příjezdu vlakem přes "Semmering". Existuje varianta, kdy se jde větší dobu podél železniční trati, v jiné se zachází k pramenům Uže, další podél staré trati, kde zůstaly některé železniční stavby, ale kde už nejsou koleje, přes opuštěný tunel.

S "Karpatským Semmeringem" také počítám v jednom ze svých několikadenních pochodů, který patří k nejméně náročných. Prochází se Užanským národním parkem. Nenocuje se pod stanem, ale levně u místních lidí, kteří si nabídkou ubytování přivydělávají.

Výlet "karpatský semmerig" - jízdní řád, náročnost

Příspěvek od Vašek » 07 úno 2016, 03:35

Petr píše: Oblíbený výlet je například, přijet vlakem "karpatským semmeringem" do Haliče, pak se vydat pěšky přes užocký průsmyk do vesnice Užok a ve vesnici Volosjanka sednout na vlak zpět do Užhorodu.


Dobrý den Petře,

Mohl byste mi prosím o tomto výletu napsat podrobnější informace? Kde zjistím jízdní řád a jak je pěší část náročná?

Děkuji

Nahoru