Hledám vesnice volyňských Čechů

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Hledám vesnice volyňských Čechů

Re: Hledám vesnice volyňských Čechů

Příspěvek od Návštěvník » 06 srp 2019, 12:05

Ze zde uveřejněných informací tedy vyplývá, že zmíněné vesnice již neexistují? A jiné vesnice s českým osídlením se na Volyni najít dají nebo se po revoluci všichni přestěhovali do ČR? A vesnice na jihu u Oděsy mají ještě český ráz nebo jsou již asimilovány (např. Alexandrovka apod.)?

Re: Hledám vesnice volyňských Čechů

Příspěvek od a.kov@seznam.cz » 30 čer 2014, 23:21

hotakjosefbr píše:Ivaniče i Dolinska se nacházely asi 15 - 20 km jižně od Vladimíra Volyňského poblíž ukrajinsko-polských hranic a jsou vyznačeny na historické mapě českého osídlení na Volyni, kterou vydalo Sdružení Čechů z Volyně a jejich přátel v r. 1995.

Re: Hledám vesnice volyňských Čechů

Příspěvek od mach » 14 dub 2013, 13:40

Nemohu již delší dobu nikde nalézt místo,kde se v roce 1921 narodil můj táta.Mělo by se nacházet někde u Lucka a Kiverce. Rád bych se tam i podíval...,ale existuje ještě? A také,kde je možno sehnat mapu osídlení Volyně. Dík za odpověď. JM.

Re: Hledám vesnice volyňských Čechů

Příspěvek od hotakjosefbr » 24 led 2010, 17:56

Ivaniče i Dolinska se nacházely asi 15 - 20 km jižně od Vladimíra Volyňského poblíž ukrajinsko-polských hranic a jsou vyznačeny na historické mapě českého osídlení na Volyni, kterou vydalo Sdružení Čechů z Volyně a jejich přátel v r. 1995.

Hledám vesnice volyňských Čechů

Příspěvek od Cmil » 01 črc 2009, 23:54

Měl bych přání, hledám vesnici Dolinka, Ivaniče v okr.ivaniče,nemohu to najít na mapě. Dědeček se tam narodil. Předem děkuji a pište na cmil@email.cz

Nahoru

cron