Východní Ukrajina

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Východní Ukrajina

Re: Východní Ukrajina

Příspěvek od Petr » 23 úno 2015, 18:44

Toho se bojíte správně. Sám jsem zaznamenal lehčí problémy (napomenutí) které měli naši turisti při focení třeba mostů na Zakarpatí. Jednomu klientovi, který vlezl do vojenského prostoru zabavili paměťovou kartu z foťáku.

Vím ale i o horších případech. Například SBU zadržela na základě udání 2 muže kteří si z vlaku fotili nádraží, hovořili rusky a dělali si křížky do mapy ( :) ), četl jsem o dvou zadržených kteří si fotili užhorodské letiště, jedem byl místní, druhý člověk ze "západu", který tady učí angličtinu.

Re: Východní Ukrajina

Příspěvek od Karel128 » 15 úno 2015, 22:22

Dobrý den Petře,
děkuji za nabídku, ale bohužel je velmi málo pravděpodobné, že se trefim přesně do toho termínu, kdy pojedete.

Co se týče těch mých obav, tak já se v těch objektech nebojim ani tak bezdomovců a fetáků (drahý foták s sebou určitě mít nebudu), ale právě té paranoie, jak jste velmi trefně poznamenal. I když jsou to mnohdy jenom ruiny, tak se jedná právě o ty strategické objekty, které zminujete jako problematické nejen na focení. Navíc se nacházeji na hranici té válečné zony (a bohužel většina těch zajímavůstek je přímo v té zoně).
Navíc prý existuje jistý registr SNS a já v něm mám z Gruzie vroubek. :mrgreen:
Karel

Re: Východní Ukrajina

Příspěvek od Petr » 25 pro 2014, 13:36

Dobrý den Karle,

kdyby by vás to zajímalo, plánujeme cestu do Charkova viz https://www.facebook.com/uzhorod/photos/a.239308429470681.53794.232137953521062/738908152844037/?l=27f008f1f2

Můžete se přidat. Pokud je váš program hodně specifický, můžete s námi třeba jen cestovat jedním směrem a pak, v Charkově, se oddělit a jít za vlastními cíli. To to by vám mohlo pomoci se tady zorientovat a získat základní informace, pokud tedy jste na Ukrajině nikdy nebyl.

K vašemu dotazu. V této chvíli není situace na východě Ukrajiny, s výjimkou oblastí, kde probíhá občanská válka, výrazněji nebezpečná. Kriminalita je vyšší než v předrevolučním období. Doporučoval bych vyhnout se masovým shromážděním a nefotit strategické objekty. Nicméně zkušený cestovatel, pokud bude dbát základních bezpečnostních zásad a řídit se rozumem, by se neměl dostat do větších problémů.

Pokud ale nejste moc zkušený cestovatel nebo neznáte Ukrajinu a nemluvíte rusky, doporučoval bych vám najít si tam nějaký místní kontakt, přece jen prolézání starých továren, které můžou být obývány různými individui v dnešní, tak trochu paranoidní Ukrajině, s drahým fotografickým vybavením, může znamenat určitá rizika.

Východní Ukrajina

Příspěvek od Karel128 » 24 pro 2014, 20:40

Dobrý večer,
zajímám se o komíny a industriální záležitosti vůbec a plánuju navštívit za tímto účelem průmyslové srdce Ukrajiny.
Mám dva dotazy:
1) jak to tam vypadá aktuálně s bezpečností (nechci navštívit přímo tu problematickou oblast, ale regiony těsně sousedící)
2) jakému bych se v souvislosti s aktuální situací vystavil riziku, kdybych v tomto prostoru prolejzal průmyslové areály (opuštěné i činné)
Děkuji
Karel

Nahoru