Plná moc k automobilu - změna?

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Plná moc k automobilu - změna?

Re: Plná moc k automobilu - změna?

Příspěvek od Šulán » 01 úno 2020, 21:11

Ke vší úctě ke p. Krisovi či Mirkovi, ale nenechávejte si nachystat plnou moc od amatéra na základě vzoru. Nejsem si jist, zda-li jste rodilý mluvčí a registrovaní advokáti na Ukrajině. Platnou plnou moc nelze nachystat dle vzoru (můžete narazit na celou řadu problémů v ČR i na Ukrajině či po cestě). Navíc přepis údajů do ukrajinské azbuky může být u jmen, adres, zákonných údajů dost problematický.

Plné moci do zahraničí už 25 let připravuje agentura GLC http://www.kadlec.cz/preklady-plna-moc-vozdilo-ukrajina/plna-moc-pro-vozdilo-na-ukrajinu-responsibni.html .

Re: Plná moc k automobilu

Příspěvek od AK Dvořák 71 » 01 úno 2020, 21:03

Plná moc na Ukrajinu musí obsahovat náležitosti v souladu s právní úpravou státu Ukrajina a musí být dvou-jazyčná, jinak je neplatná. V každém případě si ji nechte nachystat profesionálně nebo můžete přijít i o vozidlo nebo skončit ve vězení až na 5 let (v krajním případě).

Doporučuji k tomu využít právně-překladatelskou agenturu GLC na http://www.kadlec.cz/preklady-plna-moc- ... sibni.html

Re: Plná moc k automobilu - změna?

Příspěvek od Kris » 11 říj 2018, 15:47

Zdravím všechny,

jelikož napsat v ukrajinštině, případně ruštině, není zas taková věda, ale přeci jenom nevíte jak, napište mi na e-mail prekladykris@gmail.com

Za symbolickou cenu Vám napíšu plnou moc, nebo něco přeložím.

Myslím, že je zbytečné platit vysoké částky těm, kteří na to mají firmu, za tak jednoduchý text, který se vejde i na jednu A4.

Re: Plná moc k automobilu - změna?

Příspěvek od Pavel Francouzek » 16 črc 2018, 18:02

Dobrý den,

plnou moc pro vozidlo do zahraničí (do všech zemí světa) Vám vypracuje a přeloží profesionální agentura:
https://kadlec-cz6.webnode.cz/plna-moc- ... zahranici/

Zvlášť pro vozidlo na Ukrajinu (Ukrajina má jiné náležitosti)
https://kadlec-cz6.webnode.cz/

Re: Plná moc k automobilu - změna?

Příspěvek od Jan03 » 17 čer 2018, 15:07

Ahoj. V červenci 2018 jedu du UA. Auto mi půjčuje otec, který se jmenuje stejné jako já a máme stejné i místo trvalého pobytu. Jelikož na malém technickém průkazu od vozidla není datum narození, budu vypadat jako vlastník. A jelikož UA není v Schnengenu a nemá přístup do Schengenského informačního systému, tak nemohou poznat, že to nejsem já.

Děkuji za reakci, jestli si myslíte to stejné,jako já.

Re: Plná moc k automobilu - změna?

Příspěvek od Hynek Přidal » 07 srp 2017, 17:04

Řešil jsem teď tento papír, posílám překlad a vzor podle kterého to můžete vyplnit. Jen pozor na poště, někde nechtějí ověřit cizojazyčné dokumenty, tak si třeba buď nechte potvrdit bianco papír nebo skočte na jinou poštu.

https://docs.google.com/document/d/1SgeCj1UoQu4AiEktt-0QsVAfIABEQ-CNiHVPN4xXQHQ/edit?usp=sharing

Re: Plná moc k automobilu - změna?

Příspěvek od Návštěvník » 11 srp 2013, 16:01

Dobrý den, za týden narychlo odjíždím -turistická cesta-na Ukrajinu a peru se s plnou mocí na auto ( je psané na manžela, který se mnou nejede) Známý mi tvrdí, že je plná moc již zrušená, tady čtu opak, ale vše je staršího data. prosím poraďte, jak to tedy je? pokud je nutná stačí typu pan.....souhlasí s používáním automobilu paní....číslo OP....platnost zapůjčení.....model vozu....RZ....VIN....? Našla jsem to na netu je to česky a anglicky popřípadě mi to známá nechá přeložit a potvrdit do ukrajinštiny. děkuju moc za rychlou informaci

Re: Plná moc k automobilu - změna?

Příspěvek od Mirek » 01 črc 2012, 07:29

Re: Plná moc k automobilu - změna?

Příspěvek od mazeltom » 27 črc 2011, 21:38

Dobrý večer, děkuji za odpověd. Bohužel auto je registrované u nás v ČR. Znamená to tedy pro mě že nejsnažší cesta bude půjčit si od kolegy auto s plnou mocí. No budiž. Za blbost se platí. Uvědomil sem si až pozdě že se budu pro manželku vracet jakoby cizím autem. mockrát děkuji. A musím vás mooooooc pochválit. Pro nás obnovitele družby jsou tyto stránky vysvobozením. Dík

Změna v zákoně. U turistických cest je plná moc stále potřeb

Příspěvek od Petr » 27 črc 2011, 07:28

Dobrý den,

8.srpna 2011 podepsal ukrajinský prezident změnu zákona, který ruší povinnost notářsky ověřené plné moci při řízení automobilu jehož nejste vlastníkem. Zákon vstoupí v platnost někdy na začátku srpna. Následně by měl být změněn zákon "O milici".

V praxi to bude vypadat tak, že seznam osob, které mohou s daným automobilem jezdit, bude v informačním systému milice. Při silniční kontrole se inspektor spojí s postem DAI a prověří zda jste oprávněná osoba k řízení vozidla.

Změna je určitě úlevou. Možná víte, že vystavování plných mocí byla nelevná záležitost a taky byly časově omezeny. Uvolnění v podobě jakou známe z ČR se ale prozatím nepřipravuje. Milice to zdůvodňuje tím, že by jí to ztížilo boj proti krádežím aut.

Jak se změna projeví v praxi, zda bude řidiče možné napsat na "seznam" u aut registrovaných mimo Ukrajinu prozatím nevím.

V této chvíli je spíš doporučováno i po změně jezdit stále s plnou mocí. Vyvstávají otázky, co se stane, pokud pracovník milice bude tvrdit, že se nemůže s databází spojit nebo vám oznámí, že v ní zanesen nejste.

Pokud tedy máte auto registrované na Ukrajině, a pojedete tam v době platnosti zákona, tak manželka může zkusit zajít na milici a zapsat vás do systému jako osobu oprávněnou k řízení jejího vozidla.

Pro turisty stále platí, že pokud nejste zapsán v technickém průkazu jako vlastník vozidla, musíte mít u sebe plnou moc.

Nahoru

cron